سلام دنیا!

به وردپرس فارسی خوش آمدید.‌ این نخستین نوشته‌‌ی شماست. می‌توانید ویرایش یا پاکش کنید و پس از آن نوشتن را آغاز کنید!

برنامه های پیام‌رسان اندرویدی

امروزه برنامه های پیام‌رسان یکی از برنامه‌های پرکاربرد هستند. تعداد زیادی از کاربران ایرانی یک یا چند تا از این برنامه‌ها را بر روی گوشی‌های خود دارند و بسیاری نیز در بازه های زیادی از روز مشغول استفاده از این برنامه ها هستند. در ادامه برخی از مهم‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند را نام می‌بریم.
۱- اپلیکیشن Messenger
این نرم‌افزار در حال حاضر پرکاربردترین نرم‌افزار استفاده شده در ایران نیست. چرا که تعلق این نرم افزار به فیسبوک سبب می‌شود که توی ایران فیلتر  باشه. اهمیت این نرم‌افزار همان تعلق به فیسبوک هست که در واقع سبب می‌شود افراد از کانتکت ‌های اکانت فیسبوک خود برخوردار باشند.

پیام‌رسان فیس‌بوک یک برنامهٔ کاربردی پیام رسانی (چت) از سوی شرکت فیس‌بوک برای تلفن‌های همراه است که ارتباط آوایی و نوشتاری را فراهم می‌کند. این پیام‌رسان این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا با دوستانش در فیس‌بوک چت و گفتگو کند.

redapps.org-13940823-facebook-messenger-w782

۲-اپلیکیشن Skype
redapps.org-13940823-skype-messenger-app-w782
۳- اپلیکیشن تلگرام
redapps.org-13940823-telegram-messenger-app-w782
۴-اپلیکیشن dasher
redapps.org-13940823-dasher-messenger-app-w782
۵- اپلیکیشن MySMS
redapps.org-13940823-mysms-messenger-app-w782
۶- اپلیکیشن تانگو
redapps.org-13940823-tango-messenger-app-w782
۷- اپلیکیشن Hangouts
redapps.org-13940823-google-hangouts-messenger-app-w782
۸- اپلیکیشن وایبر
redapps.org-13940823-viber-messenger-app-w782
۹- اپلیکیشن لاین
redapps.org-13940823-line-messenger-app-w782
۱۰- اپلیکیشن BBM
redapps.org-13940823-bbm-messenger-app-w782
۱۱-اپلیکیشن Razer Comms
redapps.org-13940823-razer-comms-messenger-app-w782
۱۲- اپلیکیشن Kik
redapps.org-13940823-kik-messenger-app-w782
۱۳- اپلیکیشن واتزآپ
redapps.org-13940823-whats-app-redesign-w782
این مطلب در حال تکمیل شدن است.
منبع

بهترین اپلیکیشن‌هایی که در Play Store یافت نمی‌شوند

نرم‌افزار Humble Bundle از این به بعد در Play Store عرضه نخواهد شد. Humble Bundle  شامل مجموعه‌ای از بازی‌هاست. این بازی ‌ها برای گوشی های اندرویدی و یا سیستم‌های کامپیوتری نوشته می‌شوند. بخشی از درآمدهای حاصل از فروش این بازی‌ها به مصارف خیرخواهانه اختصاص می‌یابد. دانلود این برنامه از طریق این آدرس امکان‌پذیر است.618184f8cfb2b4f4b1464017ff6f2f862371598b

ویژگی‌های اندروید ۶ – قسمت دوم

یو اس بی نوع C ، که در نکسوس ۵X و نکسوس ۶P قرار داده شده است هم می تواند برای شارژ کردن دستگاه مورد استفاده قرار گیرد و هم می‌تواند برای انتقال داده از آن استفاده شود. از این نوع یو اس بی می توانید به کمک گوشی خود دستگاه های دیگر را شارژ کنید. افزایش سرعت انتقال داده از دیگر مزایای آن است.
redapps.org-13940815-003--OnePlus-2-USB-Type-C-connection

چگونه در اندروید مصرف باتری را کاهش دهیم؟

اگر گوشی و یا تبلت اندرویدی دارید برای کاهش مصرف باتری گوشی  و کاهش مصرف ترافیک اینترنت میتوانید کارهای زیر را انجام دهید:
در تنظیمات کروم گزینه Data Saver  را فعال کنید.

Chrome > Settings > Data Saver

redapps.org-1394-08-13-android-002

در تنظیمات گوشی وای فای خودتان را همیشه روشن نگه دارید.

Settings > Wi-Fi > Advanced > Keep Wi-Fi on during sleep

به این ترتیب گوشی شما برای اتصال مجدد به وای فای تلاش نمیکند و این گونه در مصرف باتری گوشی خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

نحوه‌ی فعال و غیر فعال کردن Google Now در اندروید ۶

یکی از ویژگی ۶، Google Now on Tap هست. با وجود این امکان در اندروید ۶ درباره‌ی موضوعات مختلف بر روی گوشی اطلاعاتی به نمایش در می آید. برای نحوه‌ی فعال و غیر فعال کردن این ویژگی میتوانید از طریق مسیر زیر اقدام به این کار نمایید.

Settings > Google > Search & now > Voice

گزارش مالی شرکت سونی

شرکت سونی، در گزارش منتشر شده درآمد خود در ۳ ماهه اول سال را ۱۴٫۵ میلیارد دلار عنوان کرده که کاهشی ۰٫۱ درصدی را نسبت به بازه مشابه در سال قبل نشان می‌دهد. در ماه فوریه، این شرکت با تمرکز بر بخش سرگرمی‌ها، یک تغییر ساختاری بزرگ و مهم را اعمال کرد که اثر  آن در نتایج مالی دیده می‌شود. سونی اعلام کرده که سود بدست امده از کسب و کار موسیقی این شرکت نیز رو به رشد بوده و از ۱۷۳ میلیون دلار، به ۲۵۶ میلیون دلار رسیده است. سود کسب شده از فروش سنسور دوربین اسمارتفون‌ها نیز با ۱۶۴ درصد رشد به ۲۴۴ میلیون دلار رسیده است. همچنین سود حاصل از صنعت بازی این شرکت که عمدتا مبتنی بر پلی استیشن ۴ است نیز حدود ۳۵۰ درصد رشد داشته و به ۱۵۷ میلیون دلار رسیده‌ است.سایر قسمت‌ها عملکرد ضعیف‌تری داشتند. صنعت فیلم این کمپانی ضرری ۹۴ میلیون دلاری به بار آورد. از آن بدتر بخش موبایل بود که متاسفانه ۱۸۴ میلیون دلار ضرر برای سونی به همراه داشته و ۱۶ درصد نسبت به سال قبل ضعیف‌تر ظاهر شد. از روزی که Z3 plus بدون تغییرات چندانی نسبت به Z3 معرفی شد، بخت و اقبال سونی خیلی خوب نشان نداده و به همین دلیل انتظار نداریم که مصیبت‌های این کمپانی به این زودی‌ها تمام شوند. سونی مشکلات موجود در صنعت موبایل خود را معلول نرسیدن مقدار فروش به حد کافی و لازم برای سوددهی و جبران مخارج دانسته است.
سونی تنها بر بخش‌های سودده تمرکز نکرده است، بلکه در حال راه‌اندازی پروژه یک شرکت ساخت هواپیمای بدون سرنشین (نوعی پهپاد) است که برای سازمان‌ها اطلاعات جمع آوری می‌کند. همچنین یک بودجه جمعی برای نمایش ابزارهای جدید اختراع شده توسط کارکنان خود در نظر گرفته، تا تفکری تازه و نوآورانه را در شرکتش جاری سازد.