قابلیت جدید دایرکت در اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت جدیدی را به قسمت دایرکت خود اضافه کرده است. این قابلیت در نسخه‌ی ۱۰.۱۶ هم‌اکنون در فروشگاه‌های اینترنتی برنامه‌های کاربردی برای اندروید و iOS قابل دسترسی است. با اضافه شدن این ویژگی شما می‌توانید تصاویر و ویدیوهایی را برای دنبال‌کنندگان خود ارسال کنید و این تصاویر یا ویدیوها بعد از نمایش ناپدید خواهند شد.
شما می‌توانید چنین تصاویر یا ویدیوهایی را فقط برای دنبال‌کنندگان خود به صورت تکی یا گروهی ارسال کنید و در صورتی که آن‌ها از تصاویر ارسالی شما اسکرین‌شات گرفته و یا آن را دوباره به اشتراک بگذارند، اینستاگرام به شما اطلاع خواهد داد.

امکان تماس صوتی در تلگرام

در هفته اخیر مسولان تلگرام اعلام کردند که پس از انجام کارهای زیاد بالاخره امکان برقراری تماس صوتی در این نرم‌افزار فراهم شده است. این ویژگی در حال حاضر برای کاربران اروپای غربی در دسترس هست و به زودی برای کاربران سایر نقاط جهان نیز فراهم خواهد شد.

طبق مطلبی که در وبلاگ شرکت تلگرام قرار داده شده است امکان جدیدی در پیام‌رسان تلگرام فراهم شده است که به طور قطع می‌تواند محبوبیت این اپلیکیشن را بیش از پیش افزایش دهد. این امکان در حال حاضر برای کاربران اروپای غربی وجود دارد که از طریق این پیام رسان اقدام به برقراری تماس صوتی کنند. این امکان جدید دارای ویژگی‌هایی است که برخی از آنها عبارتند از امنیت، سرعت، هوش مصنوعی،  قابلیت کنترل و سادگی.