گزارش ترافیکی گوگل دقیق‌تر است یا شهرداری تهران؟

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،مقایسه اطلاعات این نقشه با نقشه ترافیک شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران نشان می دهد که اطلاعات نقشه گوگل بسیار دقیق تر از اطلاعاتی است که از طریق دوربین های نظارتی شرکت کنترل ترافیک تهران در دسترس قرار می گیرد.
به عنوان نمونه نقشه گوگل نشان می دهد که در ساعت ۸:۰۹ دقیقه صبح ترافیک سنگینی در مسیر غرب به شرق اتوبان های نیایش و یادگار امام در شمال تهران وجود دارد، اما نقشه شرکت کنترل ترافیک تهران در همان زمان نشان می‌دهد که در این دو اتوبان ترافیکی نیست و رفت و آمد به صورت عادی در جریان است.

همچنین نقشه گوگل با دقت بالاتری از ترافیک سنگین در بسیاری از مسیرهای رفت و آمد در غرب و جنوب شرق تهران خبر می دهد، اما اطلاعات مذکور یا در نقشه ترافیکی شرکت کنترل ترافیک شهرداری وجود ندارد یا دقت آن پایین است. در هر دو نقشه رنگ قرمز به معنای ترافیک سنگین، رنگ نارنجی به معنای ترافیک سنگین ولی در حال حرکت و رنگ سبز به معنای عبور و مرور روان است.
مهم ترین مزیت این خدمات که هم از طریق رایانه های شخصی و هم از طریق گوشی های هوشمند در دسترس است تسهیل برنامه ریزی برای سفرهای درون شهری و امکان انتخاب مسیری خلوت تر است. کاربران خدمات نقشه گوگل با استفاده از این خدمات حتی توانند از بسته شدن موقت خیابان ها هم مطلع شوند. به عنوان مثال با مشاهده وضعیت ترافیکی شهر کرمان مشخص می شود که هم اکنون سه مسیر در بلوار جمهوری و جاده تهران مسدود است.

 

علت دقت بیشتر اطلاعات نقشه گوگل دریافت داده های ترافیکی از طریق گوشی های هوشمند آندرویدی کاربران است. این در حالی است که ترافیک مسیرهای مختلف در نقشه شرکت کنترل ترافیک تهران و دیگر شهرها با کنترل تصاویر دوربین های نظارتی و به طور دستی وارد می شود.
برای مشاهده این قابلیت در شهر تهران باید به سرویس نقشه گوگل به نشانی google.com/maps مراجعه کرده و عبارت  Traffic Near Tehran را در بخش جستجو وارد کنید. خدمات مذکور علاوه بر تهران در دیگر شهرهای بزرگ و متوسط ایران مانند اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، کرمان، اهواز، بندر عباس، یزد، رشت و….  هم در دسترس است و برای استفاده از آن در زمان جستجو باید به جای تهران نام شهر مورد نظر را وارد کنید. البته با توجه با اینکه گوگل اطلاعات ترافیکی شهرهای مختلف ایران را از گوشی های هوشمند کاربران دریافت می کند، در برخی شهرها داده ها ناقص و تنها محدود به برخی خیابان هاست. اما در تهران که تعداد کاربران گوشی های هوشمند بسیار بالاست اطلاعات یاد شده دقت بیشتری دارد.
در این میان منفعت اصلی از ارائه این خدمات به گوگل خواهد رسید که می تواند با تجزیه و تحلیل این اطلاعات به داده های ارزشمندی در مورد ویژگی های جمعیتی، درآمدی، تجاری و حرفه ای شهرهای مختلف ایران دست یابد. به عنوان نمونه تراکم گوشی های هوشمند در برخی خیابان های خاص نشانگر اهمیت این خیابان ها یا وضعیت درآمدی و حرفه ای بالاتر آنها خواهد بود.

برنامه های پیام‌رسان اندرویدی

امروزه برنامه های پیام‌رسان یکی از برنامه‌های پرکاربرد هستند. تعداد زیادی از کاربران ایرانی یک یا چند تا از این برنامه‌ها را بر روی گوشی‌های خود دارند و بسیاری نیز در بازه های زیادی از روز مشغول استفاده از این برنامه ها هستند. در ادامه برخی از مهم‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند را نام می‌بریم.
۱- اپلیکیشن Messenger
این نرم‌افزار در حال حاضر پرکاربردترین نرم‌افزار استفاده شده در ایران نیست. چرا که تعلق این نرم افزار به فیسبوک سبب می‌شود که توی ایران فیلتر  باشه. اهمیت این نرم‌افزار همان تعلق به فیسبوک هست که در واقع سبب می‌شود افراد از کانتکت ‌های اکانت فیسبوک خود برخوردار باشند.

پیام‌رسان فیس‌بوک یک برنامهٔ کاربردی پیام رسانی (چت) از سوی شرکت فیس‌بوک برای تلفن‌های همراه است که ارتباط آوایی و نوشتاری را فراهم می‌کند. این پیام‌رسان این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا با دوستانش در فیس‌بوک چت و گفتگو کند.

redapps.org-13940823-facebook-messenger-w782

۲-اپلیکیشن Skype
redapps.org-13940823-skype-messenger-app-w782
۳- اپلیکیشن تلگرام
redapps.org-13940823-telegram-messenger-app-w782
۴-اپلیکیشن dasher
redapps.org-13940823-dasher-messenger-app-w782
۵- اپلیکیشن MySMS
redapps.org-13940823-mysms-messenger-app-w782
۶- اپلیکیشن تانگو
redapps.org-13940823-tango-messenger-app-w782
۷- اپلیکیشن Hangouts
redapps.org-13940823-google-hangouts-messenger-app-w782
۸- اپلیکیشن وایبر
redapps.org-13940823-viber-messenger-app-w782
۹- اپلیکیشن لاین
redapps.org-13940823-line-messenger-app-w782
۱۰- اپلیکیشن BBM
redapps.org-13940823-bbm-messenger-app-w782
۱۱-اپلیکیشن Razer Comms
redapps.org-13940823-razer-comms-messenger-app-w782
۱۲- اپلیکیشن Kik
redapps.org-13940823-kik-messenger-app-w782
۱۳- اپلیکیشن واتزآپ
redapps.org-13940823-whats-app-redesign-w782
این مطلب در حال تکمیل شدن است.
منبع

بهترین اپلیکیشن‌هایی که در Play Store یافت نمی‌شوند

نرم‌افزار Humble Bundle از این به بعد در Play Store عرضه نخواهد شد. Humble Bundle  شامل مجموعه‌ای از بازی‌هاست. این بازی ‌ها برای گوشی های اندرویدی و یا سیستم‌های کامپیوتری نوشته می‌شوند. بخشی از درآمدهای حاصل از فروش این بازی‌ها به مصارف خیرخواهانه اختصاص می‌یابد. دانلود این برنامه از طریق این آدرس امکان‌پذیر است.618184f8cfb2b4f4b1464017ff6f2f862371598b

ویژگی‌های اندروید ۶ – قسمت دوم

یو اس بی نوع C ، که در نکسوس ۵X و نکسوس ۶P قرار داده شده است هم می تواند برای شارژ کردن دستگاه مورد استفاده قرار گیرد و هم می‌تواند برای انتقال داده از آن استفاده شود. از این نوع یو اس بی می توانید به کمک گوشی خود دستگاه های دیگر را شارژ کنید. افزایش سرعت انتقال داده از دیگر مزایای آن است.
redapps.org-13940815-003--OnePlus-2-USB-Type-C-connection

چگونه در اندروید مصرف باتری را کاهش دهیم؟

اگر گوشی و یا تبلت اندرویدی دارید برای کاهش مصرف باتری گوشی  و کاهش مصرف ترافیک اینترنت میتوانید کارهای زیر را انجام دهید:
در تنظیمات کروم گزینه Data Saver  را فعال کنید.

Chrome > Settings > Data Saver

redapps.org-1394-08-13-android-002

در تنظیمات گوشی وای فای خودتان را همیشه روشن نگه دارید.

Settings > Wi-Fi > Advanced > Keep Wi-Fi on during sleep

به این ترتیب گوشی شما برای اتصال مجدد به وای فای تلاش نمیکند و این گونه در مصرف باتری گوشی خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

نحوه‌ی فعال و غیر فعال کردن Google Now در اندروید ۶

یکی از ویژگی ۶، Google Now on Tap هست. با وجود این امکان در اندروید ۶ درباره‌ی موضوعات مختلف بر روی گوشی اطلاعاتی به نمایش در می آید. برای نحوه‌ی فعال و غیر فعال کردن این ویژگی میتوانید از طریق مسیر زیر اقدام به این کار نمایید.

Settings > Google > Search & now > Voice

گزارش مالی شرکت سونی

شرکت سونی، در گزارش منتشر شده درآمد خود در ۳ ماهه اول سال را ۱۴٫۵ میلیارد دلار عنوان کرده که کاهشی ۰٫۱ درصدی را نسبت به بازه مشابه در سال قبل نشان می‌دهد. در ماه فوریه، این شرکت با تمرکز بر بخش سرگرمی‌ها، یک تغییر ساختاری بزرگ و مهم را اعمال کرد که اثر  آن در نتایج مالی دیده می‌شود. سونی اعلام کرده که سود بدست امده از کسب و کار موسیقی این شرکت نیز رو به رشد بوده و از ۱۷۳ میلیون دلار، به ۲۵۶ میلیون دلار رسیده است. سود کسب شده از فروش سنسور دوربین اسمارتفون‌ها نیز با ۱۶۴ درصد رشد به ۲۴۴ میلیون دلار رسیده است. همچنین سود حاصل از صنعت بازی این شرکت که عمدتا مبتنی بر پلی استیشن ۴ است نیز حدود ۳۵۰ درصد رشد داشته و به ۱۵۷ میلیون دلار رسیده‌ است.سایر قسمت‌ها عملکرد ضعیف‌تری داشتند. صنعت فیلم این کمپانی ضرری ۹۴ میلیون دلاری به بار آورد. از آن بدتر بخش موبایل بود که متاسفانه ۱۸۴ میلیون دلار ضرر برای سونی به همراه داشته و ۱۶ درصد نسبت به سال قبل ضعیف‌تر ظاهر شد. از روزی که Z3 plus بدون تغییرات چندانی نسبت به Z3 معرفی شد، بخت و اقبال سونی خیلی خوب نشان نداده و به همین دلیل انتظار نداریم که مصیبت‌های این کمپانی به این زودی‌ها تمام شوند. سونی مشکلات موجود در صنعت موبایل خود را معلول نرسیدن مقدار فروش به حد کافی و لازم برای سوددهی و جبران مخارج دانسته است.
سونی تنها بر بخش‌های سودده تمرکز نکرده است، بلکه در حال راه‌اندازی پروژه یک شرکت ساخت هواپیمای بدون سرنشین (نوعی پهپاد) است که برای سازمان‌ها اطلاعات جمع آوری می‌کند. همچنین یک بودجه جمعی برای نمایش ابزارهای جدید اختراع شده توسط کارکنان خود در نظر گرفته، تا تفکری تازه و نوآورانه را در شرکتش جاری سازد.