در حال لود شدن. لطفا شکیبا باشید.

پروژه‌های کاربردی در اندروید: ۱- ساخت اولین پروژه اندروید

برنامه اندروید استودیو را اجرا کنید. اگر برای اولین بار است که اندروید استودیو بر روی سیستم شما اجرا می‌شود، مانند شکل ۱، صفحه خوش‌آمدگویی اندروید را مشاهده خواهید کرد.

صفحه خوش‌آمدگویی اندروید

در این صفحه، گزینه Start a new Android Studio project را انتخاب کنید. در صورتی که این صفحه برای شما نشان داده نشد، یعنی شما قبلا یک پروژه در اندروید استودیو ایجاد کرده‌اید و این بار مستقیما وارد برنامه اندروید استودیو شده‌­اید. در این حالت به ترتیب گزینه‌های زیر را برای ایجاد پروژه جدید، انتخاب کنید.

File → New → New Project…

در اولین صفحه‌ای که می‌بینید نام پروژه و دامنه (در این مثال org.redapps) موردنظر خود را وارد کنید. نام بسته برنامه شما به org.redapps تغییر می‌کند. در نهایت محل ذخیره شدن پروژه را بر روی سیستم خود مشخص نمائید.

ایجاد یک برنامه کاربردی جدید

همان‌طور که دیدید، نام بسته برنامه برعکس دامنه سازمان تنظیم می‌شود. این روش نام‌گذاری، نام بسته‌ها را یکتا کرده و تشخیص برنامه‌ها را در یک دستگاه و یا در بازارهای اینترنتی آسان می‌کند.

بر روی دکمه Next کلیک کنید. صفحه بعدی جزئیات دستگاه‌هایی را نشان می‌دهد که برنامه می‌تواند بر روی آن‌ها اجرا شود. از آن­‌جا که برنامه مخصوص گوشی‌های اندروید است، بنابراین گزینه Phone and Tablet را فعال و برای گزینه Minimum SDK مقدار API 19: Android 4.4 (KitKat) را انتخاب کنید.

ایجاد یک برنامه کاربردی جدید

در ادامه، دکمه Next را کلیک کنید. در صفحه بعد می‌توان یک الگو برای اولین صفحه برنامه انتخاب کرد. ساده‌ترین الگو یعنی Empty Activity را انتخاب کرده و بر روی دکمه Next کلیک نمائید.

انتخاب یک الگو برای اکتیویتی

در آخرین صفحه، نام کلاس اکتیویتی را با مقدار TestActivity پر کنید.

پیکربندی اکتیویتی جدید
پیکربندی اکتیویتی جدید

گزینه Generate Layout File را فعال کنید. بعد از وارد کردن نام اکتیویتی، نام Layout به صورت خودکار activity_test انتخاب می‌شود. گزینه‌های دیگر را تغییری ندهید و در آخر بر روی دکمه Finish کلیک کنید.

راهنمای نرم‌افزار اندروید استودیو

پروژه جدید در اندروید استودیو ایجاد می‌شود. پنجره سمت چپ، پنجره ابزار پروژه نام دارد و تمامی فایل‌های مربوط به پروژه در این قسمت قابل مشاهده هستند. پنجره اصلی که ویرایش­‌گر نامیده می‌­شود، در وسط قرار گرفته و کدهای برنامه در این قسمت نوشته می‌شود.

پروژه در اندروید استودیو
پروژه در اندروید استودیو

شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، پنجره‌ها را تغییر وضعیت دهید و یا پنجره‌های جدیدی باز کنید.

,
Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی‌ها

Munza is a Responsive Multi-Concept WordPress Theme built using HTML5/CSS3 features and suitable for creative companies, projects, services.

Newsletters.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit egetvel.