در حال لود شدن. لطفا شکیبا باشید.

برنامه‌نویسی iOS مقدماتی

در این برگه خلاصه‌ای از ۹ فصل این کتاب تشریح شده است. اگر علاقه‌مند به دریافت کتاب هستید، می‌توانید از لینک‌های زیر کمک بگیرید:

آموزش جامع برنامه‌نویسی iOS، مقدماتی – انتشارات دیباگران

آموزش جامع برنامه‌نویسی iOS، مقدماتی – فیدیبو (نسخه الکترونیکی)


۱      اولین برنامه کاربردی iOS

در این فصل شما اولین برنامه کاربردی iOS خود را خواهید ساخت. در طول این فصل شما با محیط Xcode آشنا می‌شوید و درباره معماری MVC اطلاعاتی کسب خواهید کرد. سپس با ایجاد یک پروژه کدنویسی خود را شروع می‌نمائید. در نهایت که برنامه‌نویسی پروژه به پایان رسید، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه آن را بر روی یک شبیه‌ساز در Xcode اجرا کنید.

پروژه فصل ۱ را از این‌جا دانلود کنید.


۲      زبان سوئیفت

هدف این کتاب آموزش زبان سوئیفت نیست اما شما برای ساخت برنامه‌های iOS باید از این زبان استفاده کنید. در این فصل سعی خواهیم کرد که آشنایی مختصری از این زبان را برای شما فراهم آوریم و موارد ضروری و پرکاربرد را با نمونه‌هایی ارائه دهیم.

پروژه فصل ۲ را از این‌جا دانلود کنید.


۳      نما و سلسله‌مراتب نما

در این فصل شما در حین ساخت رابط کاربری برنامه WorldTrotter با نماها آشنا خواهید شد. نماها اشیایی مانند دکمه‌ها، فیلدهای متنی و غیره هستند که توسط کاربر قابل دیدن می‌باشند. به عبارت دیگر وظیفه اشیا نما ساخت رابط کاربری برنامه است.

پروژه فصل ۳ را از این‌جا دانلود کنید.


۴      ورودی متنی

در فصل قبل ظاهر برنامه WorldTrotter را تغییر دادیم تا زیباتر به نظر رسد، اما این برنامه فعلا کاری انجام نمی‌دهد. در این فصل نمونه‌ای از UITextField را به برنامه اضافه خواهیم کرد تا کاربر بتواند دمایی در واحد فارنهایت به برنامه وارد کند. برنامه دما را به درجه سلسیوس تبدیل می‌کند و نتیجه را به کاربر نمایش می‌دهد.

پروژه فصل ۴ را از این‌جا دانلود کنید.


۵      کنترل‌کننده نما

یک کنترل‌کننده نما نمونه‌ای از کلاسی است که از UIViewController ارث‌بری می‌کند. این شی وظیفه مدیریت سلسله‌مراتبی از نماها را برعهده دارد. به عبارت دیگر مسئول ساخت شی‌های نمای جدید و بررسی رخدادهای مربوط به آن‌ها در سلسله‌مراتب است. در این فصل به برنامه WorldTrotter یک کنترل‌کننده نمای دیگر اضافه خواهیم کرد.

پروژه فصل ۵ را از این‌جا دانلود کنید.


۶      ساخت نما در کد

نتیجه این فصل مشابه با فصل قبل است. ما در این فصل کنترل‌کننده نمای دوم را به برنامه WorldTrotter اضافه خواهیم کرد اما این بار همه چیز شامل ساخت کنترل‌کننده، تعریف و اعمال محدودیت‌ها و غیره از طریق کد اتفاق می‌افتد.

پروژه فصل ۶ را از این‌جا دانلود کنید.


۷      بومی‌سازی

برنامه شما می‌تواند کاربران متفاوتی از کشورهای مختلف داشته باشد. این افراد ترجیح می‌دهند که برنامه‌ای مطابق با زبان خود داشته باشند. مبحث این فصل بومی‌سازی است. بومی‌سازی پردازشی است که طی آن منابعی مناسب براساس تنظیمات زبان دستگاه کاربر، برای برنامه کاربردی فراهم می‌شود. از آن‌جا که زبان کشور ما فارسی است، در این فصل برنامه WorldTrotter به گونه‌ای تغییر خواهد کرد که برنامه نیز با زبان فارسی به او نمایش داده شود. به عبارت دیگر برنامه شما انعطاف‌پذیرتر خواهد شد و قابلیت اعمال تغییرات زبان و موقعیت کاربر را در خود دارد.

پروژه فصل ۷ را از این‌جا دانلود کنید.


۸      انیمیشن

گاهی اضافه کردن چند حرکت به برنامه، تاثیر سودمندی بر ظاهر برنامه دارد. در این فصل به برنامه Quiz برمی‌گردیم و تعدادی تکنیک انیمیشن بر روی آن پیاده‌سازی خواهیم کرد.

پروژه فصل ۸ را از این‌جا دانلود کنید.


۹      دیباگ کردن برنامه

گاهی اوقات در حین اجرای برنامه‌ها با مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم. برای نمونه ممکن است برنامه در حین اجرا با خطاهایی مواجه شود و این خطاها باعث شکست برنامه گردیده و اجرای آن را متوقف می‌کنند. در این فصل می‌کوشیم تا با دیباگ کردن برنامه به کمک دیباگر Xcode که به LLDB نیز معروف است، خطاهای مختلف را شناسایی و برطرف کنیم.

پروژه فصل ۹ را از این‌جا دانلود کنید.

Munza is a Responsive Multi-Concept WordPress Theme built using HTML5/CSS3 features and suitable for creative companies, projects, services.

Newsletters.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit egetvel.